پرورش جلبک اسپیرولینا | از خانه تا صنعت

امروزه بهره برداری از جلبک ها در زمینه های غذایی، دارویی، آرایشی، کشاورزی، دام و طیور ابعاد گسترده ای پیدا کرده است و سرمایه گذاری های زیادی در این صنعت در کشورهای مختلف دنیا صورت می گیرد. پرورش جلبک ها، برخلاف سایر محصولات کشاورزی به زمین و خاک مناسب نیازی ندارد و می توان آنها را در بسیاری از مناطق جغرافیایی با حداقل میزان آب کشت نمود. سرعت رشد برخی از این جلبک ها چندین برابر سرعت رشد گیاهان است و دارای قیمت های بالایی در بازار مصرف هستند.

چرا جلبک اسپیرولینا

پرورش جلبک اسپیرولینا، به خاطر خواص فوق العاده و حیرت انگیزش طرفداران زیادی در دنیا دارد. این جلبک دارای بیشترین میزان پروتئین روی کره زمین بوده و می تواند به طور کامل اسیدآمینه، ویتامین و مواد معدنی انسان و سایر موجودات را تامین نماید. از این جلبک در درمان سرطان، کم خونی و تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می شود و در صنایع غذایی، دارویی، آرایشی، دام و طیور کاربرد دارد. اسپیرولینا به دلیل کاربردهای متنوع در صنایع مختلف، به صورت گسترده در دنیا کشت داده می شود. در ایران هم چند سالی است که پرورش اسپیرولینا و فرآوری آن توسط افراد و شرکت های زیادی شروع شده است.

چرا باید در این دوره شرکت کنم

اسپیرولینا یک جلبک بسیار پرکاربرد و کم دردسر است و خیلی راحت می توان آن را فرآوری نمود. پرورش این جلبک به زمین مرغوب و سرمایه زیاد نیاز ندارد و از طرفی قیمت بسیار بالایی در بازار دارد که می شود به راحتی با کشت و فرآوری آن، وارد این بازار پر سود شد.

سرفصلهای آموزشی این دوره

آشنایی با جلبک اسپیرولینا و ساختارهای آن
انواع روش های کشت جلبک اسپیرولینا شامل کشت روباز ، کشت گلخانه ای، کشت در آکواریوم، وان های پلاستیکی، پوندهای صنعتی
شناخت محیط کشت های رایج و انتخاب به صرفه ترین محیط کشت جهت رشد اسیپرولینا
انتخاب مکان و روش مناسب کشت اسپیرولینا
راه های افزایش سرعت رشد اسپیرولینا
روش های برداشت خانگی و صنعتی
روش های آبگیری
خشک کردن در خانه و صنعت
روش های فرآوری و بسته بندی
بیماری ها و آفات کشت جلبک
کاربردها و خواص جلبک اسپیرولینا در صنایع مختلف
نکات تکمیلی

نحوه اجرای این دوره

دوره پرورش جلبک اسپیرولینا، به صورت مجازی و در مدت سه ماه برگزار می شود. آموزش های لازم به صورت مرحله به مرحله هر ده روز یکبار به ایمیل مشترکان ارسال می شود. با اتمام مباحث تئوری و شروع مباحث عملی و کار در منزل، مواد اولیه مورد نیاز شامل استوک، محیط کشت و… برای شروع پرورش جلبک اسپیرولینا، به آدرس شرکت کنندگان ارسال می گردد و با پشتیبانی سه ماهه به کارآموزان در راه اندازی کامل فرآیند کشت کمک می نماییم. با شرکت در این دوره شما برای پرورش این جلبک نیاز به هیچ چیز دیگری ندارید و تمام مواد اولیه و آموزش های لازم در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

پشتیبانی دوره

دانشجویان اسپیروآکادمی در تمام مدت آموزش و تا سه ماه بعد از اتمام زمان آموزش، تحت پشتیبانی و حمایت کامل کارشناسان علمی اسپیروآکادمی قرار می گیرند و به تمام سوالات و مشکلات آنها پاسخ داده می شوند تا بتوانند بدون استرس و اضطراب به کشت و پرورش جلبک اسپیرولینا اقدام نمایند.

مدرس این دوره

مدرس این دوره علیرضا بابایی است مدیرعامل شرکت دانش پژوهان سبزقشم از اولین شرکتهای تولید جلبک اسپیرولینا به صورت صنعتی در ایران، رئیس هیئت مدیره شرکت عقیق سبز و مدرس دوره های آموزشی کشت جلبک اسیپرولینا به صورت صنعتی در ایران.

سوالات متداول

برای شرکت در این دوره پیش نیاز خاصی، نیاز نیست زیرا تمام مطالب به صورت پایه ای آموزش داده می شود.
مباحث این دوره تمام اطلاعات مورد نیاز برای کشت تا سطح نیمه صنعتی را به شما یاد می دهد و شما بسیار راحت با کمی تلاش،پشتکار و راهنمایی می توانید کشت صنعتی خود را شروع کنید که تیم اسپیرولایف امتیازات ویژه ای برای دانشجویان این دوره برای ورود به کشت صنعتی قائل است.
این هزینه حداقل هزینه ای است که شما می توانید برای سرمایه گذاری روی خودتان و ورود به یک بازار جدید پر از فرصت های جذاب انجام دهید.